Tuz Lambası

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular bölümü, tuz lambalarıyla ilgili temel konulara odaklanarak kullanıcılara en sık sorulan sorulara genel cevaplar sunmayı amaçlamaktayız. Detaylı bilgi veya özel durumlar için lütfen iletişime geçin.

POPÜLER SORULAR

Tuz lambaları, çevreye negatif iyonlar yayarak elektromanyetik cihazların olası negatif etkilerini azaltır. Solunum yolu rahatsızlıklarına ve alerjilere yardımcı olur, stresi azaltmaya ve kaliteli uykuya geçişi teşvik etmeye yardımcı olur.

Tuz lambaları genellikle nemli bir bezle silebilirsiniz. Kesinlikle suyla temizlenmemelidir. Ayrıca, tuz lambasını güneş ışığından uzak tutmak ve düzenli olarak nemden korumak da önemlidir.

Tuz lambaları genellikle bir prize takılarak kullanılır. Odanın boyutuna bağlı olarak tuz lambası seçimi yapmalısınız. Daha büyük odalar için daha büyük tuz lambaları tercih edebilirsiniz

Tuz lambaları, elektromanyetik cihazların olumsuz etkilerini azaltan negatif iyonlar yayar, ancak doğrudan radyasyon emici bir özelliğe sahip demek yanlış olur.

Tuz lambaları genellikle Himalaya tuzundan veya Çankırı tuzundan yapılmış dekoratif aydınlatma ürünleridir. İçlerinde bulunan ısı kaynağı, tuzun içindeki su moleküllerini buharlaştırır ve buharlaşma sırasında negatif iyonlar oluşturarak havadaki kirliliği azaltır.

KARGO & TESLİMAT SORULARI

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçmektedir. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Durum Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

Siparişinize ait kargo ücreti seçmiş olduğunuz gönderim ülkesine ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişiklik göstermektedir. Siparişinize ait kargo ücretini adres adımındaki kargo seçim ekranında ve ödeme sayfanızda görebilirsiniz.

Siparişinizin durumunu;

– Üye girişi yaptıktan sonra, ana sayfada sağ üst köşede bulunan hesabım ikonuna tıklayarak; “Siparişlerim” bölümünden,

– Ana sayfada bulunan “Kargom Nerede” butonuna tıklayın,

-Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size gönderilecek e-posta  bilgilendirmelerinde yer alan “Kargo Takip Kodu”nuzla birlikte ilgili kargo firmasıyla iletişime geçerek veya websitesini ziyaret ederek, öğrenebilirsiniz…